Tarih Kayıtta

fft81-mf1957955-F51F-EDDA-F669O kadar korkuyordum ki… Tarihe ekonomiyi düzeltmiş, samimiyetsizliğin dibine de vurmuş olsa bir barış süreci başlatmış, askeri vesayeti azaltmış, azınlıklara haklarını iade etmiş bir parti olarak geçecek diye müthiş bir endişe duyuyordum. Hayır. AKP bunları içten bir istekle yapmıyordu. Bunlar geldiğimiz dünyada tarihsel bir zorunluluktu ama işte ihale AKP’ye kalacaktı. Kimse tarihsel zorunluluk gibi bir kavramla ilgilenmezdi. Tüm bu önemli hadiseler yüce Başbakanımız ve vizyon sahibi kurmaylarına kalacaktı.

Ama olmadı. Olamadı. Gezi Parkı’yla birlikte sertliğini ve devletin her zamanki faşist ve soğuk yüzünü hissettik.

Hadi diyelim ki Gezi Parkı’nda hepimizi dış mihraklar tarafından kullanıldık. Hadi diyelim ki 17 Aralık operasyonu hükümeti devirmeyi amaçlamaktaydı.

Peki ya internet? Onu kontrol etme isteği nedir? Demokrasiyi içine sindirmiş hangi dünya ülkesinden vardır? Hangi modern ülkede bir hükümet halkının refahını artırmaktansa böyle işlerle ulaşır? Yüzyılın icadını kendi pozisyonunu korumak için kendi çıkarları doğrultusunda kontrol etmek ister?

İşte bu hükümet AKP hükümetidir. Ve tarihteki yerini bu girişimiyle çoktan almıştır. Mademki bu kayıtlar sahte, montaj, bu yasaklama ve kontrol etme girişimleri neden?

Çünkü artık en gözü kapalı savunucunun dahi savunacak hali kalmadı. Bu girişimler de bu farkındalığın sonucu zaten. Güzel, çok güzel. Birileri uğraştıkça hakikat daha güçlü bir şekilde ortaya çıkmaya çalışıyor. Ve çıkacak da. Sonra isterseniz ülkedeki tüm haberleşme kaynaklarını kontrol edin. Elinize geçecek şey yine koca bir hiç olacak. Her güç sarhoşuna olduğu gibi.

Not: Bu yazı 7 Şubat 2014’te Radikal’deki bloğumda yayınlanmıştır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s